خانه / فیروزه خاکه / قیمت روز فیروزه خاکه ایرانی

قیمت روز فیروزه خاکه ایرانی

قیمت روز فیروزه خاکه که در هنر های مختلف از آن استفاده می شود و زیبایی بسیار زیادی دارد متفاوت بوده و برای خرید و اطلاع از قیمت روز فیروزه خاکه ایرانی می توانید به سایت های اینترنتی مراجعه نمایید.
فیروزه یکی از سنگ های قدیمی و مربوط به دوران باستان می باشد که از دسته سنگ های آذرین و آتشفشانی بوده که از آن استفاده های زیادی می شود.
در زمان های قدیم به علت رنگ خاص و زیبایی که دارد نام فیروزه را بر آن نهادند و این تصور که این سنگ تنها به رنگ فیروزه ای دیده می شود نادرست است.

قیمت روز فیروزه خاکه

معادن سنگ فیروزه اصل

این سنگ در مناطق آتشفشانی یافت می شود و در بسیاری از نقاط جهان پراکنده شده اما بیشتر در کشور های آمریکا، ایران، تبت و مصر متمرکز شده است.
در این معادن بهترین فیروزه ها یافت می شود که کیفیت بالایی دارند و فیروزه هر معدن با معدن دیگر متفاوت است.
در کشور ایران در شهرهایی چون کرمان، نیشابور و دامغان معادن متعددی وجود دارد که به علت استخراج بیش از حد، با خطر کمبود فیروزه مواجه شده ایم.
مرغوب ترین نوع فیروزه در نیشابور وجود دارد که از نظر اقتصادی بالاترین ارزش را دارد و حتی به کشور های دیگر نیز صادر می شود.
طیف رنگی فیروزه بسیار گسترده بوده و از آبی روشن تا سبز تیره را شامل می شود که رنگ فیروزه ای آن طرفداران بیشتری دارد.

قیمت روز فیروزه خاکه

خرید انواع فیروزه

فیروزه را می توان از سه منظر زیر در دسته های جداگانه ای تقسیم نمود

  • رنگ
  • معدن استخراج شده
  • شکل ظاهری

از نظر رنگ به دلیل طیف گسترده ای که وجود دارد، انواع زیادی برای آن در نظر گرفته می شود و از نظر معدن که فیروزه هرکدام با دیگری متمایز بوده و از نظر شکل ظاهری به دو دسته شجری و عجمی تقسیم می شود.
در فیروزه عجمی هیچ بی نظمی و رگه ای دیده نمی شود و فیروزه کاملا صاف و یکدست می باشد و در نوع شجری رگه هایی به رنگ های مختلف در آن به چشم می خورد.
در کنار سنگ فیروزه که اندازه آن درشت می باشد و دارای اشکال منظمی است همواره مقداری نرمه فیروزه که به آن فیروزه خاکه نیز گفته می شود از معادن استخراج می شود.
برای خرید هرکدام می توانید از راه های مختلفی اقدام کنید که مطعن ترین راه خرید از سایت های فروش و نمایندگی های معتبر است

قیمت روز فیروزه خاکه

قیمت روز فیروزه خاکه

فیروزه خاکه یا نرمه با اندازه های بسیار کوچک و دارای شکل کروی در رنگ های مختلف از جمله سفید استخراج شده و با کنار قرار دادن آن ها شکل های بسیار زیبایی پدید می آید.
معمولا از این فیروزه برای تزئین ظروف فیروزه کوب یا ساخت تابلو های هنری و تزئینی استفاده می شود که بسیار پرفروش بوده و طرفداران زیادی دارد.
قیمت روز فیروزه خاکه از نوسان های زیادی برخوردار است و با توجه به دلایلی بالا و پایین می رود.
برای اطلاع از قیمت ها و همچنین خریدی آسان و مطمعن برای تهیه فیروزه اصل به سایت فروش ما مراجعه و از همکاران ما برای کسب اطلاعات بیشتر مشاوره بگیرید.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120000000
آدرس کانال: @0000000
سامانه پیامکی: 30004505000514
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagohar.com

مطلب پیشنهادی

فیروزه خاکه نیشابور

عرضه عمده فیروزه خاکه نیشابور به صورت مستقیم

فیروزه خاکه نیشابور به صورت مستقیم در بازار ها ارائه می گردد. عرضه عمده این …

پاسخی بگذارید